Przedszkole Radosna Planeta (Warszawa)

Przedszkole Radosna Planeta
Al. Wojska Polskiego 20, Warszawa

• język hiszpański
  • taniec nowoczesny

Za cel postawilismy sobie stworzenie miejsca, w którym dzieci będą czuły się bezpiecznie, które będzie wspierać ich całościowy rozwój w ciepłej i radosnej atmosferze.   Radosna Planeta to niepubliczne przedszkole integracyjne.   Przedszkole znajduje się w pięknym przedwojennym budynku na Żoliborzu. Dzięki temu dzieci korzystają z naturalnego światła i świeżego powietrza zamiast siedzieć w klimatyzowanych salach bez otwieranych okien co negatywnie wpływa na ich zdrowie. Mamy bardzo duży ogród (400m2), na którym znajduje się również nasz własny plac zabaw.   Zapewniamy warunki, umożliwiające kształtowanie u dzieci takich cech jak pewność siebie, poczucie własnej wartości oraz umiejętność korzystania ze swojego potencjału.   Naszą wizję opieramy na takich wartościach jak:   Tolerancja Uczciwość i rzetelność Wyrozumiałość i szacunek dla innych Dobre maniery Wsparcie emocjonalne.     Nasi nauczyciele to kreatywni pedagodzy, posiadający wysokie kwalifikacje,...

W naszym przedszkolu realizujemy program autorski stworzony specjalnie dla nas przez p. Mirosławę Suchocką. “Jestem, czuję, potrafię”. Jest to program przygotowany dla dzieci w wieku od 2 do 6 lat, który ma na celu dążenie do całościowego, zrównoważonego rozwoju dzieci. Uwzględnia trzy obszary rozwojowe, będące podstawą diagnozowania tzw. gotowości szkolnej:

1. Zdrowie i rozwój fizyczny.

2. Rozwój emocjonalny i umiejętności społeczne.

3. Rozwój intelektualny, umiejętności szkolne.

Treści zawarte w programie są realizowane na podstawie wybranych metod pracy, tj. projekt edukacyjny, materiał Montessori, metoda Reggio Emilia, od imienna metoda I. Majchrzak.

Oferujemy następujące zajęcia dodatkowe:

• Język angielski
  • Język hiszpański
  • Muzyka z rytmika (po angielsku)
  • Taniec nowoczesny
  • Dogoterapia