Żłobek Integracyjny Terefere 2 (Kraków)

Żłobek Integracyjny Terefere 2
Zdunów 18c/1, Kraków

• catering na imprezy
  • animacje
  • internet
  • oczyszczacz powietrza

Grupa mieszana
** Po uzyskaniu dofinansowania z Urzędu Miasta -700 zł a z ZUS 400 pln
od 600 PLN

Żłobek Integracyjny Terefere 2 Ruczaj to ciepły, przyjazny, lokalny żłobek integracyjny , w którym każde Dziecko poczuje się bezpiecznie, komfortowo i będzie mogło rozwijać się pod okiem sprawdzonej i wykwalifikowanej kadry. Głównym naszym celem było stworzenie miejsca, w którym swój czas wspólnie spędzają dzieci pełnosprawne z dziećmi niepełnosprawnymi. Zależy nam, aby dzieci rozwijały swoją empatię, budowały dobre relacje z innymi, swobodnie się czuły oraz wesoło bawiły ze swoimi rówieśnikami- bez względu na różnice.       Terefere powstało także z myślą o Mamach , które po okresie pozostawania z małym dzieckiem w domu, zdecydowały się na powrót do pracy, aby z pełny zaufaniem mogły powierzyć nam swoje pociechy.     Oferujemy dzieciom dwie przestronne sale do zabaw oraz zaplecze do zajęć rehabilitacyjnych i Integracji Sensorycznej. Posiadamy pomieszczenie kuchenne, w którym wydawane są posiłki przygotowywane przez firmę prowadzącą ekologiczny catering,...

Żłobek Terefere powstał w ramach Projektu „ Integracyjny Żłobek TeReFeRe –szansą na dobry start dla dzieci i ich mam”.

Głównym założeniem projektu Terefere jest zlikwidowanie barier:

- finansowej, związanej z wysokimi kosztami wynajęcia indywidualnej opiekunki
- mentalnej, wynikającej z obaw Rodziców przed powierzeniem małego dziecka niesprawdzonym, lub niewykwalifikowanym opiekunom
- integracyjno/ społecznej,  związanej z nieprzystosowaniem dziecka do życia w grupie rówieśników, a zwłaszcza do funkcjonowania w grupie rówieśników z niepełnosprawnością. Zwracamy uwagę na integrację naszych dzieci, na rozwój ich empatii oraz uwrażliwiania na innych.

Jesteśmy przekonani , że odpowiedni dobór kadry, jej wysokie kwalifikacje, solidność i właściwe podejście do dzieci w połączeniu z doświadczeniem psychologicznym pracowników Krakowskiego Centrum Psychologicznego SALVATE pozwolą nam osiągnąć zamierzony cel- stworzenie ciepłego, przyjaznego i profesjonalnego miejsca, w którym każdy Rodzic może bez obaw zostawić swoje dziecko.