Przedszkole Montessori (Kraków)

Szwedzka 68/1, Kraków

• ceramika
  • basen

Przedszkole Montessori w Krakowie istnieje od września 2004 r. Działania prowadzimy w czterech grupach. Nasz program opiera się na filozofii i metodach pracy z dzieckiem stworzonych przez Marię Montessori.   Od początku swojej działalności współpracujemy z Polskim Stowarzyszeniem Montessori , a od 2010 r. z Polskim Instytutem Montessori , organizacjami krzewiącymi edukację nauczycieli Montessori oraz dbającymi o zachowanie wysokich standardów edukacji dzieci zgodnie z założeniami pedagogiki Marii Montessori.   Od roku szkolnego 2018/2019 prowadzimy także filię Przedszkola przy ul. Rydlówka 32 /wejście od ul. T. Szafrana/.   Nasza misja   Naszym nadrzędnym celem jest stworzenie dzieciom optymalnych warunków rozwoju, zachowania radości naturalnie wpisanej w dzieciństwo, otwartości na świat, inne kultury i ludzi, dlatego naszym mottem jest „otwieramy dzieciom świat”. Dużą wagę przywiązujemy do rozwoju osobowości dziecka idącego w parze z zachowaniem autonomii i szacunku...

Gwarantowane w ramach opłaty podstawowej:

• język angielski: dwie lekcje języka angielskiego w tygodniu na 4 poziomach,
  • zajęcia z logopedą: zajęcia raz w tygodniu prowadzone przez logopedę w formie zabawy mają na celu uwrażliwienie dziecka na dźwięk mowy, doskonalenie sprawności ruchowej narządów mowy, przygotowanie do nauki czytania. Zajęcia grupowe i indywidualne, poprzedzone w każdym roku diagnozą
  • konsultacje z psychologiem: dzieci objęte są opieką przedszkolnego psychologa,
  • warsztaty w cyklach rocznych, np. edukacja przyrodnicza, historia sztuki dla dzieci, kultury świata, pierwsza pomoc dla dzieci,
  • psychoedukacja,
  • przedstawienia teatrzyków, koncerty, spotkania integracyjne na terenie przedszkola,
  • ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW).

Zajęcia dodatkowo płatne:

• zajęcia artystyczne: plastyka-ceramika-majsterkowanie;
  • zajęcia ruchowe: rytmika, gimnastyka ogólnorozwojowa, joga
  • wycieczki i wyjścia na zajęcia poza teren przedszkola,
  • całoroczne wyjścia na basen,
  • szachy.

Dziecko przynosi do przedszkola drugie śniadanie. Respektujemy indywidualne diety dzieci.