Niepubliczne Przedszkole Zaczarowany Ogród z Oddziałami Integracyjnymi (Szczecin)

Niepubliczne Przedszkole Zaczarowany Ogród z Oddziałami Integracyjnymi
zobacz więcej (9)
Adres:
Piotra Skargi 32, Szczecin
Sprawdź na mapie
Drukuj Dodaj ocenę

Opis obiektu

Niepubliczne Przedszkole Integracyjne Zaczarowany Ogród z Oddziałami Integracyjnymi jest miejscem, gdzie dzieci mogą rozwijać się w miłej i przyjaznej atmosferze. Praca z dziećmi w naszej placówce jest oparta o autorski, innowacyjny program zajęć nastawiony na wszechstronny rozwój dzieci. Postrzegamy dzieci jako całość, nasze działania są holistyczne, nastawione na wieloaspektową stymulację rozwoju dziecka. Rozwijamy uzdolnienia i predyspozycje, ale również wspieramy słabsze obszary funkcjonowania. W konsekwencji pomagamy dziecku osiągnąć optymalny poziom rozwoju i pełną gotowość szkolną. Każde dziecko jest indywidualnością, dlatego metody, którymi pracujemy, dobieramy do dzieci, a nie dzieci do metod. Znajdujemy się w wyjątkowym miejscu, obiekt zlokalizowany jest w samym sercu Szczecina przy ulicy Piotra Skargi 32 (tuż obok Jasnych Błoni). Budynek przedszkola to urokliwa willa z ogromnym potencjałem, a także dużym, przepięknym ogrodem. Posiadamy własny,...

Galeria

Program nauczania

Dzieci z orzeczeniem o kształceniu specjalnym mają możliwość przebywania ze swoimi rówieśnikami. Kontakt ten działa na nie stymulująco, rozwija społecznie, poznawczo i emocjonalnie. Jeśli jest taka potrzeba, dzieci te mogą być również tylko w grupach terapeutycznych. Oferowany jest szeroki wachlarz metod pracy i zajęć indywidualnych. Każde dziecko ma tworzony Indywidualny Program Edukacyjno-Terapeutyczny, gdzie na podstawie ocen i diagnoz, dobierane są cele i metody pracy.


Zatrudniamy kompetentną kadrę z szerokim zakresem kwalifikacji i specjalizacji, tak by wspólne działania były trafne, poparte szerokim spojrzeniem (wynikającym z różnorodnych kompetencji) na zagadnienia związane z dziećmi i ich rodzicami. Inwestujemy w kadrę, jej rozwój i szkolenie. Dyrektorem naszej placówki jest Sebastian Busa – pedagog, terapeuta Integracji Sensorycznej, oligofrenopedagog, surdopedagog, diagnosta ADOS-2 (złoty standard badania autyzmu na świecie).


Nasze przedszkole oferuje m.in.:


Kolorowanki