Niepubliczne Integracyjne Przedszkole Kraina Emocji (Warszawa)

Niepubliczne Integracyjne Przedszkole Kraina Emocji
Warowna 3 lok. 1, Warszawa

• taniec nowoczesny
  • balet
  • basen
  • animacje
  • warsztaty dla rodziców
  • parking
  • własny ogród
  • zajęcia sportowe

Grupa 3-latków od 1900 PLN
Grupa 4-latków od 1900 PLN

Niepubliczne Integracyjne Przedszkole Kraina Emocji o profilu Inteligencji Emocjonalnej znajduje się przy samym wjeździe na zamknięte osiedle Marina Mokotów. Otoczeni jesteśmy terenem zielonym z oczkiem wodnym, placem zabaw i boiskiem. W sąsiedztwie znajduje się również duży park, do którego nasze przedszkolaki często udają się na spacer.

Kim jesteśmy? Jesteśmy grupą wychowawców, którym zależy na szczęściu najmłodszych, ich emocjach, samopoczuciu i rozwijaniu wrodzonej chęci do nauki. Dlatego dbamy o inteligencję emocjonalną już u dzieci w wieku przedszkolnym. Pragniemy, aby kilka lat spędzonych w przedszkolu "Kraina Emocji", było początkiem drogi dziecka do sukcesu rodzinnego, szkolnego i zawodowego, a także szczęścia, które przyciągnie ono do siebie umiejętnie posługując się własnymi emocjami. Dzieciom stworzyliśmy warunki do poznawania świata emocji, sprawnego radzenia sobie z nimi oraz rozwijania indywidualnych zdolności i zainteresowań. Rodziców z kolei, zachęcamy do aktywnego udziału – towarzyszenia swojemu dziecku w życiu przedszkolnym. Niepubliczne Przedszkole Integracyjne "Kraina Emocji" o profilu Inteligencji Emocjonalnej mieści się na warszawskim Mokotowie w lokalu o powierzchni ponad 550 m2, tuż przy samym wjeździe na strzeżone Osiedle Marina Mokotów. Przestrzeń naszej Krainy Emocji...

Autorski program nauczania

Akademia Inteligencji Emocjonalnej (AIE) to:

• unikatowa wiedza, metody i narzędzia, dające zespołowi w przedszkolu oraz rodzicom wytyczne, jak pomóc dziecku rozwinąć inteligencję emocjonalną i tym samym przygotować je do dalszych sukcesów w rozwoju każdej sfer jego życia,
  • autorskie podejście i program uczenia emocjonalnego i społecznego, dzięki któremu rozwijamy inteligencję emocjonalną u dziecka poprzez nowoczesne techniki i komunikację, dzięki którym budujemy w nich stabilną samoocenę, pokazujemy zalety bycia samodzielnym, odpowiedzialnym, odważnym oraz kreatywnym,
  • uczenie współpracy, a także motywacji w osiąganiu celów czy rozwiązywaniu problemów.

Nowoczesny i jedyny w swoim rodzaju program nauczania skoncentrowany jest na rozwoju emocjonalnym i społecznym. Powstał dzięki merytorycznemu wsparciu organizacji, dbających o emocjonalny i społeczny rozwój  dziecka (Casel, IELDS, AERA), bliskim naszemu sercu metodom edukacyjnym (Montessori i Zintegrowanego nauczania) oraz własnym doświadczeniom i wiedzy o dzieciach.

Lepszy start dziecka do dalszych sukcesów

Prawidłowy rozwój emocjonalny dziecka w wieku 3-6 jest kamieniem milowym, dzięki któremu dziecko będzie miało ułatwioną drogę do sukcesów na wielu płaszczyznach życia, w przyszłości. Wiek przedszkolny to najlepszy moment, by pomóc dziecku w nabyciu umiejętności, którą psychologowie nazywają inteligencją emocjonalną. Warto o to zadbać ponieważ nawet bardzo zdolne dziecko może nie osiągnąć dobrych wyników w szkole z powodu nieumiejętności radzenia sobie z emocjami.

Język angielski

Nasz autorski program nauczania języka angielskiego jest zgodny z założeniami podstawy programowej wychowania przedszkolnego zatwierdzonej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.
Przeznaczony jest do realizacji w nauczaniu języka angielskiego dzieci w wieku przedszkolnym (3-7 lat) Stworzony został specjalnie na potrzeby nauczania języka pięć razy w tygodniu. Prócz codziennych zajęć „w kole”, przez osiem godzin dziennie w grupie dzieciom towarzyszy nauczyciel anglojęzyczny. Komunikuje się on z dziećmi tylko w języku angielskim, towarzysząc im w ciągu całego dnia i we wszystkich, przedszkolnych aktywnościach.

Podstawową formą nauki języka obcego dla tego poziomu wiekowego jest oczywiście zabawa. W czasie zabawy dzieci naturalnie opanowują umiejętności językowe. Bardzo dobrze obrazuje to stwierdzenie: ‘They think they are playing, while we know they are learning’. Lektorzy w Krainie Emocji starają się sprawić by lekcje języka angielskiego i wiedza na nich zdobywana stały się częścią świata dziecka, tym samym motywując je do aktywnego i chętnego udziału w całym procesie dydaktycznym.

Zajęcia podstawowe - w czesnym:

• Inteligencja Emocjonalna
  • Język angielski (lektor 8h dziennie, metoda imersji językowej, autorski program nauczania)
  • Mindfulness dla dzieci / Techniki relaksacji
  • Trening umiejętności społecznych (TUS)
  • Ruch rozwijający Weroniki Sherborne
  • Bajkoterapia
  • Muzykoterapia
  • Terapia tańcem
  • Joga dla dzieci
  • Muzaki
  • Rytmika
  • Zajęcia sensoryczne/Arteterapia

Zajęcia dodatkowe (opcjonalnie do wyboru) - poza czesnym:

• Basen
  • Robotyka
  • Taniec
  • Piłka
  • Balet
  • Tenis
  • Judo
  • Angielski metodą Teddie Eddie

Serdecznie zapraszamy do naszego Przedszkola na warszawskim Mokotowie – już dziś zgłoś swoje dziecko i weź udział w rekrutacji!

Przejdź na: Stronę internetową Przedszkola Kraina Emocji - Warszawa Mokotów

Zapraszamy również na nasz Instagram, gdzie możecie Państwo zobaczyć jak pracujemy: