Żłobek FikuMiku (Poznań)

Żłobek FikuMiku
Wojska Polskiego 43, Poznań

Standard

Kameralny żłobek w willowej dzielnicy Poznania.

Żłobek FikuMiku dysponuje dużą salą wyposażoną w niezbędne akcesoria dla maluchów, w tym nowe, ergonomiczne mebelki. Nasze zaplecze sanitarne jest w pełni przystosowane do dzieci najmniejszych (profesjonalny przewijak oraz brodzik). Zapewniamy bezpieczeństwo dzięki technologii audio-video (domofon, 2 kamery monitorujące osoby wchodzące do Żłobka) oraz niezbędnej dokumentacji potrzebnej do odbioru dziecka.   Nasz Żłobek zapewnia czynności opiekuńczo-dydaktyczne, ciekawe zajęcia o zróżnicowanej tematyce, prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę nauczycieli, jak i zajęcia dodatkowe przystosowane do wieku dziecka.   Zarówno dyrektor Żłobka jak i kadra posiada wysokie kwalifikacje zawodowe, ukończone studia magisterskie, dodatkowe kursy dla opiekunów żłobkowych, kursy dydaktyczne.   Kadra posiada odpowiedni staż pracy z dziećmi żłobkowymi jak i przedszkolnymi.   W niedzalekich planach na ogrodzie żłobka powstanie tor dla hulajnóg 3 kołowych oraz odpychaczy, w żłobku...

Program dydaktyczno-wychowawczy Niepublicznego Żłobka FikuMiku w Poznaniu, został napisany z myślą o edukacji dzieci w wieku 12 m-cy – 3 lat. Jest on wstępem do podjęcia edukacji przedszkolnej.

Głównym priorytetem żłobka jest „Edukacja przez zabawę”. Program edukacyjny podzielony został na bloki tematyczne – kręgi, uwzględniające zabawy muzyczne, zabawy ruchowe, zabawy integracyjne, zabawy manualno-plastyczne, zabawy konstrukcyjne, zabawy z elementami Daltona. Wszystkie zabawy organizowane w żłobku dostosowane są do wieku i możliwości dziecka.

Celem różnorodnych form zabawy jest wszechstronny rozwój dziecka: rozwój motoryki małej i dużej (sprawność ruchowa ciała), rozwój sprawności percepcji słuchowej, językowej, przestrzennej, rozwój wyobraźni twórczej w zakresie plastyki i twórczego myślenia. Poza realizacją programu, w żłobku oferujemy naszym dzieciom zajęcia dodatkowe: język angielski, rytmikę, gimnastykę, plastykę, dogoterapię.

Dzieci już od najmłodszych lat uczestniczą w bajkoterapii, wzbogacając swoje słownictwo, poznają bohaterów bajkowych. Wspólnie bawią się z postaciami bajkowymi.

W żłobku korzystamy z elementów pedagogiki Daltona, I. Majchrzak, D. Dziamskiej, W. Sherborne. Odbywają się tymi metodami nie tylko zajęcia dla dzieci, ale również zajęcia integracyjne dla rodziców.

Podczas pobytu w żłobku, dzieci mają możliwość spotkań z ciekawymi ludźmi, ich zawodami np. ratowników medycznych, policjantów, weterynarza, stomatologa, podróżnika, magika itp. W programie żłobkowym ujęte są też zajęcia związane ze świętami narodowymi, świętami religijnymi. Zajęcia prowadzone są metodą projektu, dzięki czemu dzieci pogłębiają swoją wiedzę i odkrywają swoje zainteresowania.

W żłobku odbywają się też warsztaty dla rodziców z dziećmi, Święta Rodziny integrujące całą społeczność żłobkową.

Nasz Żłobek jest bezpiecznym miejscem, w którym dzieci wzbogacają swoją wiedzę, uczą się kultury na co dzień. W żłobku preferujemy zdrowy styl życia, bezstresowość, respektujemy Prawa dziecka, tworzymy domowy klimat pozwalający zarówno dzieciom jak i rodzicom na szybką adaptację.