Żłobek i Przedszkole Brzdąc (Piaseczno)

Żłobek i Przedszkole Brzdąc
Jarząbka 20/3, Piaseczno

BRZDĄC to niepubliczne terapeutyczno-rehabilitacyjne przedszkole i żłobek w jednym. Zlokalizowane jest w Piasecznie przy ulicy Jarząbka 20. Tworzy je grupa wyspecjalizowanych pedagogów i opiekunów. Naszą kadrę pedagogiczną stanowią pełne pasji panie, które zapewniają profesjonalną i troskliwą opiekę wychowawczą i edukacyjną. Oferujemy zajęcia dodatkowe z j. angielskiego, piłki, tańców oraz Kick boxingu. Nasze brzdące mogą również liczyć na indywidualne wsparcie ze strony logopedy, pedagoga specjalnego, terapeuty pedagogicznego i psychologa. Ściśle współpracujemy z Poradnią Psychologiczno – Pedagogiczną NEUROLANDIA. Oprócz profesjonalnej opieki oferujemy dzieciom znakomitą zabawę. Raz w miesiącu mamy możliwość obcowania ze sztuką (teatrzyki wystawiane w placówce), odwiedzają nas też wyjątkowi goście (np. leśniczy, naukowcy z UW, węże), co miesiąc przyjeżdżają kucyki, na które dzieci niecierpliwie czekają. Oprócz atrakcji w placówce organizujemy wyjazdy do kina,...

Metodyka zajęć w żłobku

Zajęcia głównie na bazie osłuchowej: muzyka poważna, relaksacyjna podczas snu, piosenki przedszkolne, dyskotekowe, słuchanie bajek, oglądanie pierwszych książeczek dla maluszków. Zabawa w grupie z zabawkami: nauka dzielenia się zabawką, umiejętność przebywania w grupie rówieśniczej, stymulacja rozwoju odruchów niemowlęcych.
Nabywanie umiejętności komunikacji i socjalizacja w grupie.

Metodyka w przedszkolu

Stosowane metody pracy z dziećmi:

• metoda projektów badawczych,
  • elementy metody pedagogiki zabawy wg. Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów „Klanza” (oparta na wielokierunkowej aktywności dziecięcej, łączy w sobie w szczególności ruch, muzykę, taniec, działania plastyczne, działania poznawcze)
  • elementy metody P. Dennisona (ukierunkowana na ćwiczenie obu półkul mózgowych, oparta przede wszystkim na ruchach naprzemiennych)
  • elementy metody W. Sharbone „Ruch rozwijający”(oparta na kontakcie z drugim człowiekiem i otoczeniem, rozwija sprawność fizyczną)
  • Wprowadzanie elementów programu prof. Edyty Gruszczyk – Kolczyńskiej- Dziecięca matematyka oraz program autorski zatwierdzony przez Ministerstwo Edukacji- Matematyka dla najmłodszych- Monika Piasko
  • technika origami.