Żłobek i Przedszkole Pajacyk (Ostrowiec Świętokrzyski)

Żłobek i Przedszkole Pajacyk
Ogrody  16, Ostrowiec Świętokrzyski

• taniec nowoczesny

Jesteśmy placówką funkcjonującą ponad 15 lat w Ostrowcu Świętokrzyskim. Sprawujemy kompleksową opiekę nad małymi dziećmi w wieku od 5 m-cy do 5 lat.   Żłobek i Przedszkole Pajacyk czynne jest przez 12 miesięcy od godz. 5.30 do 17.00   Zapewniamy dzieciom: - opiekę pielęgniarską i pedagogiczną - profilaktykę lekarską - własną kuchnię (jadłospis na cały tydzień wywieszony w szatni), posiłki przygotowane na miejscu według receptur dziecięcych - realizację programu dydaktyczno - wychowawczego - zarówno w żłobku jak i w przedszkolu realizowany jest program dydaktyczno - wychowawczy dostosowany do wieku dziecka.    Placówka ma bogatą bazę pomocy dydaktycznych, co pozwala na prowadzenie zajęć na wysokim poziomie przez wykwalifikowaną kadrę.  Nasze dzieci mają także doskonałe warunki do codziennej zabawy w kolorowych zapewniających domową atmosferę salach, wyposażonych w nowe i atestowane zabawki.   Zapraszamy takze na naszego fb:...

Zajęcia dodatkowe:

1. rytmika

2. język angielski

3. zajęcia z logopedą

4. zajęcia indywidualne z psychologiem

5. zajęcia rehabilitacyjne ( grupa 3 - latków)

5. bajkoterapia

6. zajęcia taneczne ( grupa 4 i 5 latków)

7. religia ( grupa 5 - latków)

8. zajęcia gimnastyczne z elementami jogi

W przedszkolu w każdej grupie organizowane są autorskie warsztaty fotograficzne oraz warsztaty zdrowego żywienia. Oprócz tego każda grupa realizuje swój własny program warsztatów pt.

- "Jagódki objeżdzają świat" - warsztaty kulturalne 3 latki,

- "Bąbelkowy działkowicz" - warsztaty ogrodnicze - 4 latki

- "Grunt to dobre wychowanie" - warsztaty z dobrego wychowania - 5 latki, zajęcia plastyczne "Origami"

Przedszkole gwarantuje również kontakt dziecka ze sztuką poprzez odbywające się przedstawienia i występy, w których uczestniczą dzieci oraz spektakle teatralne prezentowane przez profesjonalne teatry dziecięce.

Dla przedszkolaków organizowane są wycieczki:

- raz do roku (w miesiącu maju lub czerwcu) wycieczka dzieci z rodzicami do

atrakcyjnego miejsca np. Parku Jurajskiego w Bałtowie

- wycieczki okolicznościowe poza teren przedszkola np. wyjście na cmentarz na grób nieznanego żołnierza z okazji1 listopada

- wycieczki wynikające z realizowania programu dydaktycznego np. do Straży Pożarnej, do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w celu poznania pracy urzędnika, do stomatologa, do pielęgniarki.

W ramach współpracy ze Szkołą Podstawową nr 5 dzieci mają możliwość uczestniczyć w różnego rodzaju przedstawieniach przygotowywanych przez uczniów klas 1. Na przedszkolnych występach natomiast mile widzianymi gośćmi są uczniowie klas 1. Nasze przedszkole nawiązało również współpracę z Publicznym Przedszkolem nr 19 im Jana Brzechwy, a także Domem Pomocy Społecznej.