Fundament Przedszkole Montessori Józefów (Józefów)

Fundament Przedszkole Montessori Józefów
Nadwiślańska 137, Józefów

Standard

• ceramika
  • taniec nowoczesny
  • balet
  • basen
  • zajęcia teatralne
  • kółko kulinarne
  • matematyka
  • catering na imprezy
  • warsztaty dla rodziców

Fundament Przedszkole Montessori Józefów to  placówka wyposażona w pomoce montessoriańskie oraz spełniającą założenia rytmu pracy pedagogiki Montessori. Postanowiłyśmy wyjść spoza sztywnych ram owej pedagogiki i dodać elementy swobodnej zabawy. W naszym przedszkolu nie tylko znajdują się pomoce Montessori, z którymi dziecko pracuje ale również, tematyczne kąciki przeznaczone na swobodną, spontaniczną zabawę , po to aby w naturalny sposób uczyć się nawiązać wzajemne relacje z rówieśnikami.

PROGRAM
Program edukacyjny i wychowawczy realizuje podstawę programową przy użyciu programu „Odkryjmy Montessori raz jeszcze”, zatwierdzoną przez MEN. Jesteśmy placówką pracującą na zasadach etyki chrześcijańskiej zawartej w nauczaniu Kościoła Katolickiego.

MATERIAŁ MONTESSORI
Podzielony jest na kilka grup pomocy i tworzy logiczny zgrany program edukacyjny.
Materiał do kształtowania życia praktycznego
Materiał językowy
Materiał sensoryczny
Materiał matematyczny
Materiał do edukacji kosmicznej (przyrodniczej)
Materiał Katechezy dobrego pasterza
Materiał do kształcenia muzycznego

DODATKOWO KAZDEGO ROKU GRUPA REALIZUJE INNY PROJEKT ROCZNY
na rok 2018/2019 realizujemy program związany z Kontynentami i kulturą. Tematem projektu jest „Podróż do okoła świata”
Oprócz podróży po kontynentach, krajach i kosmosie wyruszymy w podróż odkrywania naszych emocji, budowania wzajemnego szacunku oraz będziemy odkrywać czym jest „język serca” czyli bezpieczna forma komunikacji wyrażająca empatię, szacunek, granice i swoje potrzeby.

PODSTAWOWY PROGRAM ROZSZEŻAMY O
grupowe zabawy logopedyczne, zajęcia kulinarne, zajęcia malarskie na podstawie programu Arno Sterna, zajęcia paluszkowe, integracyjne zabawy grupowe z elementami metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne, autorski program rozwoju emocjonalno- społecznego.

DOŚWIADCZAMY ŚWIATA
poprzez organizowanie wyjazdów np. do muzeów, teatrów, ogrodu botanicznego, zoo, gospodarstw wiejskich. Odwiedzamy również interesujące miejsca pracy.

OFERUJEMY RÓWNIEŻ
zajęcia dzięki którym dziecko może rozwijać swoje talenty i pasje.